#2Pamiętniki Podpokładowe. Jajka w roli głównej.

Bezlitosna

Bezlitośnie zdzieram te skorupki z jajek, stoję, patrzę i się śmieję do siebie. Wyobrażam sobie kury, które znosiły te jajka, co one jadły, z czego właściwie to żółtko i białko powstało. Komórka którą można dotknąć, oglądać bez mikroskopu do woli, ba, nawet zjeść. Dlaczego jednego dnia te jajka dają się obłupić bez problemu, a innego one tak wyraźnie protestują? Kwestia świeżości? No to jak bardzo nieświeże, są te uległe, same wyskakujące ze skorupek jajka?

Jajo-stożki

Moje ulubione, to te najbardziej poobijane i zdeformowane, wyciągnięte z samego spodu garnka. One są najciekawsze po obłupieniu, szkoda tylko, że każdy woli mieć perfekcyjnie jajowate jajko, a nie fikuśnie kratkowany jajo-stożek. Najgorzej, kiedy białko się odłamie, bo wtedy takie jajko pozostaje już kaleką do końca swojego istnienia. I to nawet nie jest już interesujące zdeformowanie, tylko czyste kalectwo. Szkoda mi tych jajek, ale tak zazwyczaj kończą te z rodzaju buntowniczych.

 Shrek nadchodzi

I tak nagle wyrywa mnie z zadumy głos ludzki: Wszystko w porządku? Odwracam się i widzę kolegę. Dużego, barczystego faceta który dowodzi dużym zmywakiem 3 poziomy wyżej. Jest taki trochę jak Shrek, ogromny, łysy, silny, o wielkim, ciepłym sercu i z świetnym poczuciem humoru. Tylko zielony nie jest. Lubię go, fajny jest, pozytywny.

Świnka morska

Tłumaczę mu, że właśnie mnie wyrwał z transu jajecznego. Myślę, że mógł zobaczyć moją dziwnie wykrzywioną twarz, zawsze robię wstrętne, dramatyczne miny kiedy się nad czymś koncentruje, lub odpływam gdzieś myślami. Ludzie się właśnie wtedy najczęściej pytają, czy wszystko ze mną w porządku. Nie dziwię im się, bo wyglądam wtedy jakby mi właśnie świnka morska zdechła, czy jakaś inna tragedia życiowa w tym stylu przydarzyła.

PS. Nigdy nie miałam świnki morskiej, ale pochowałam z siostrą dwa chomiki. Jeden dzięki mnie prawie nauczył się latać. Prawie.

pozdrawiam,

betkakretka 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s